Ha előre akarsz lépni az OGame-ben, nem korlátozhatod magad épületekre és harci egységekre. A kutatásra is időt kell szánni, mert a kutatás által új ismeretek megszerzésével erősebb hajókat építhetsz és több bolygót kolonizálhatsz. Ezért mindig ne feledje, hogy a birodalma fejlesztése közben kutatásba fektesse be, hogy ne maradjon le a többi játékoshoz képest.
Az OGame kutatási rendszere valójában egyenes vonalú és könnyen érthető. Először is fel kell építeni egy kutatólaboratóriumot, amelyet a létesítményeknél találhat meg. Ezt követően már láthatja a kutatások listáját. Jelenleg a kutatások többsége szürkére festett; ez azt jelenti, hogy a követelmények nem teljesülnek. Sok kutatáshoz szükség van egy kutatólaboratóriumra legalább egy bizonyos szinten, vagy egy másik kutatásra az x szinten, mielőtt ezek aktiválódnak – egy kattintás a hozzá tartozó Techfára némi tisztánlátást biztosít. Ez az elv biztosítja, hogy a kutatások csak apránként valósuljanak meg, nehogy az elején teljesen túlfeszített legyen.
Ha a kutatás mellett döntött, akkor csak a szükséges forrásokat kell rendelkezésre bocsátania. Szinte minden kutatásnak meghatározott mennyiségű fémre, kristályra és deutériumra van szüksége – ha nincs elegendő erőforrás a bolygón, a kutatás szürkés sraffozásúnak tűnik, és nem lehet elindítani. Ahhoz, hogy hamarosan megépíthesse az első hajót, érdemes a Nagyégésű Hajtómű technológiát precízebben megnézni, és az 1. megbízási szintet. A rendezvény szinte épületfelújításhoz hasonlít, a kutatásokhoz is kell egy bizonyos idő, és le is mondhatók, amivel visszakapod az erőforrásaidat. A befejezett kutatásokat nem lehet törölni.
Az 1. szintű égéshajtással és az utolsó fejezetben megépült hajógyárral most már Light Fightereket is tudtok építeni. Ésszerűbb azonban az első erőforrásokat a Nagyégésű Hajtómű technológia második szintjébe fektetni, valamint a hajógyárba, amely aktiválja a Small Cargo-t. Ezzel a praktikus hajóval lényegesen több erőforrást tud szállítani, mint az inkább támadásra szánt Light Fighterekkel.
Jutalom
Amint megépítette első kis rakományát, 200 Deutériumot kap jutalmul.
Így most aktiválhatja az összes többi épületet, hajót, védelmi szerkezetet és kutatást. A teljesítendő követelményeket a megfelelő Techtree-ben találja. Nem szabad azonban mindenhol kutakodni, hanem célt kell kitűzni magadnak, és egyik egységet a másik után aktiválni.
A költségek mellett a kutatás időtartama is fontos, mert egyszerre csak egy kutatást végezhet. Az összes többi kutatási tervet sorba kell helyezni. Ez az időtartam egyrészt a technológia költségeitől függ, másrészt a Kutatólabor szintjétől – minél magasabb szintű Lab, annál gyorsabban tud kutatni.
Nyilvánvaló tehát, hogy csak akkor tudja elég gyorsan aktiválni az új technológiákat, ha van egy jól továbbfejlesztett kutatólaboratóriuma. Csak így juthatsz előre a játékban. De szem előtt kell tartania, hogy kutatás közben nem tud javítani a Labon, és miközben javítja a labort, nem tud kutatni. Továbbá a különböző bolygókon lévő több Lab kezdetnek hiábavaló, mert csak egy laborban lehet kutatni, és jelenleg több Labnak nincs pozitív hatása a kutatás időtartamára.
Később ez megváltozik, amint az Intergalaktikus Kutatóhálózatot kutatod. Mostantól a laborok kombinálhatók, hogy felgyorsítsák a kutatásokat. Szintenként további Lab kombinálható; a 3. szinten már 4 labor dolgozik együtt különböző bolygókon. A Lab szintek csak hozzáadhatók, a 8. szinten lévő 4 labor megegyezik a 32. szinten lévő 1 laborral. A Kutatási Hálózat fejlesztésével a kutatási időtartamok lerövidülnek; először is, ez nagyon fontos a későbbi játék előrehaladása szempontjából, amelyben egyes technológiai szintek hetekig vagy hónapokig is eltarthatnak. Vegye figyelembe azonban, hogy mindig a Laboratórium azon szintjét veszik először a számításba, amelyről a kutatást elindítja.
Példa:
A bolygó – Kutatólaboratórium 10. szintje
B bolygó – Kutatólaboratórium 12. szintje
C bolygó – Kutatólaboratórium 8. szint Ha a C bolygón kezdi a kutatást, és 1. IRN-szintje van, az elsőként az adott bolygón lévő Laboratóriumot veszi figyelembe, majd a következő legmagasabb
elérhető laboratóriumot (tehát ebben az esetben az 1. laborszint a bolygón lesz), 20.Egy másik dolog, amire ügyelni kell, hogy a laboratóriumnak rendelkeznie kell a szükséges szinttel ahhoz, hogy az IRN-en keresztül be lehessen vonni a kutatásba. Ha rendelkezik egy 12. szintű laborral és egy 3. szintű laborral, 1. szintű IRN-vel, és elkezdi kutatni a hiperűrtechnológiát (amelyhez 7. szintű labor szükséges), a 3. szintű laboratórium nem kerül bele a kutatásba. Más szóval, 12. szintű laborral fog dolgozni, nem 15. szintű (12+3) laborral.
Összesen 16 kutatás áll az Ön rendelkezésére, amelyek 4 elrendezésben vannak elválasztva, és mindegyiknek megvan a maga sajátossága. Itt minden kutatást pontosítottunk és elmagyaráztunk, hogy ne fektessen rossz irányba. Egyes technológiáknak csak addig van értelme, amíg el nem érnek egy bizonyos szintet, mert utána már nincs hatása. A zárójelben lévő számról ismeri fel őket, amely a maximális érzékelési szintet adja meg.
A legtöbb ilyen kutatás elsősorban más kutatások vagy egységek aktiválására szolgál.
Minden hajónak szüksége van meghajtóra, hogy mozogjon az univerzumban – a típus a hajótól függ. De a hajtáskutatások nem csak a hajók aktiválásához fontosak; minden szint növeli a repülési sebességüket is.
A haladó kutatások nem csak fontos játékelemek követelményei; a fiók számos központi funkcióját is frissítik.
Nem csak a hajók száma és a védelem számít egy csatában. A harci kutatások is nagy szerepet játszanak az egyik kimenetelében, ezért nem szabad figyelmen kívül hagyni őket.